Antalya, muhteşem plajları ve tarihi mekanlarından fazlasını görebileceğiniz Türkiye’nin en meşhur sahil kenti. Şehrin renkli sokaklarındaki marketler ve pazarlar sizlere sadece Antalyalıları tanıtmakla kalmıyor, Antalya’da alışveriş yapabileceğiniz yerleri de sunuyor. Şimdi sizinle Antalya’da alışveriş yapabileceğiniz yerlere bakalım.

Antalya’da Alışveriş Yapabileceğiniz En İyi Yer Kaleiçi

Antalya'da Alışveriş Yapabileceğiniz Yerler Kaleiçi
Antalya’da Alışveriş Yapabileceğiniz Yerler Kaleiçi

Antalya’nın size en çok huzur veren yerlerinden en önemlisi kuşkusuz Kaleiçi olarak da bilinen eski Antalya kısmıdır. Arnavut kaldırımlı taş sokaklarda yürüyün, tarihi ahşap Osmanlı evlerin yanından geçin ve Antalya’nın size önerdiği en iyi ürünleri bulabileceğiniz dükkanları keşfedin. Hediyelik eşya, takı, kıyafet, antika ve halı bulabileceğiniz bütün dükkanlar neredeyse Antalya’nın Kaleiçi bölgesinde Cumhuriyet, Güllük ve Atatürk sokaklarında yer almaktadır. Antalya’da alışveriş yapabileceğiniz en iyi yer hiç kuşku yok ki Kaleiçi’dir.

Adres: Kaleiçi, Muratpaşa, Antalya

Çağlayan Pazarı

Antalya’da açık alanda alışveriş yapabileceğiniz çok fazla pazar bulabilirsiniz. Ancak, kapalı alan pazarlarında en iyisi Çağlayan Pazarı’dır. Çağlayan Pazarı’nda Antalya’nın yerlilerinin getirmiş olduğu çok fazla harika meyve, sebze, kuruyemiş, baharat ve birçok zeytin ürününü bulmanız mümkündür. Ayrıca, Çağlayan Pazarı Antalyalı turistler için Antalya’nın yerli halkını görmek ve onlarla tanışmak için güzel bir fırsat sunmaktadır.

Adres: Çağlayan Mahallesi Kapalı Pazar Yeri, Antalya

Antalya Kaleiçi Marina

Antalya'da Alışveriş Yapabileceğiniz Yerler Kaleiçi Marina
Antalya’da Alışveriş Yapabileceğiniz Yerler Kaleiçi Marina

Eğer hem yerel ürünleri hem de uluslararası ünlü markalardan alışveriş yapmak istiyorsanız Antalya Kaleiçi Marina’yı ziyaret etmelisiniz. Burada ayrıca, dalış ve su sporları ile ilgili birçok alışveriş mağazası bulabilirsiniz. Marina’da alışverişin tadını çıkarırken hem de muhteşem deniz manzarasını seyredebilirsiniz. Alışverişiniz bittikten sonra bir kafeye ya da restorana oturup deniz kenarında rahatlığın ve huzurun keyfini çıkarmayı unutmayın.

Adres: Selçuk Mah., İskele Cad. 38/B, 07040 Muratpaşa/Antalya

Alışveriş Merkezleri

Eğer birçok insan gibi ben elimin altında her şeyi bulmak istiyorum, ben alışveriş merkezi insanıyım diyorsan, Antalya bu konuda da iddialı bir şehir. Bu konuda akla ilk gelen yer 150 dükkanı ve 30 restoranı ile Antalya’nın en büyük alışveriş merkezi olan TerraCity Alışverış Merkezidir. TerraCity AVM’de istediğin her şeyi bulabileceğin konusunda hiç şüphen olmasın. Ayrıca, burada mutfak ve diğer ev alışverişleriniz için büyük bir Migros da bulabileceksiniz.

Adres: TerraCity Mall, Fener Mahallesi, Tekelioğlu Cd. No:55, 07160 Muratpaşa/Antalya

İki Kapılı Han

Antalya'da Alışveriş Yapabileceğiniz Yerler İki Kapılı Han
Antalya’da Alışveriş Yapabileceğiniz Yerler İki Kapılı Han

Aslında benim biraz daha tarihi doku iyi gelir diyorsan Eski Antalya Kaleiçi’nin kuzeyinde yer alan 15. yüzyıldan kalma bu muhteşem hana gitmelisiniz. El yapımı hediyelik eşyalar bulmak için muhteşem bir yer, ayrıca handa bulunan kuyumcuları, bakırcıları, İznik tekstilcilerini ziyaret etmeyi de unutmayın.

Adres: Balbey Mahallesi, 403 Sok. İki Kapılı Han D:27/43, 07040 Muratpaşa/Antalya

Lara Sokak Pazarı

Her cumartesi Lara’da kurulan pazarda taze ürünler, ev yapımı gıdaların yanı sıra kıyafet, takı, hediyelik eşya ve çanta da bulmanız mümkün. Burası gerçekten ucuz ama kaliteli malları bulabileceğiniz, ayrıca, kendi ürünü yetiştirip, büyüten yerli halkla içli dışlı olabileceğiniz bir yer. Antalya’ya gittiğinizde buraya uğramayı da ihmal etmeyin.

Adres: Şirinyalı Mahallesi, 1533. Sk., 07160 Muratpaşa/Antalya

[os-widget path=”/sirtcantalikasif/antalya-da-al%C4%B1%C5%9Fveri%C5%9F-yapabilece%C4%9Finiz-yerler”]
Please wait...

Sırt Çantalı Kaşif

Gezmeyi seven, fotoğraf tutkunu bir kaşif. Yeni kültürler öğrenmek, yeni yüzlerle tanışmak, yeni lezzetler tatmak onun için en keyifli aktivite.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir